Preskočiť na obsah

Šumné – štýlové a umné obliekanie

Prenájom kvalitného a lokálneho oblečenia

Buď výnimočná

Získaj prístup k viac ako 1 000 originálnym módnym kúskom a doplnkom

Chráň našu planétu

Znižuj svoju uhlíkovú stopu a mieru plytvania prírodnými zdrojmi na výrobu nového oblečenia

Šetri peňaženku

Nekupuj oblečenie, ktoré nevynosíš.
Radšej si ho prenajmi

Čo obsahuje šumný balík?

Doručíme ti takýto šumný balíček s kúskami podľa vlastného výberu.

Je len na tebe, ako si svoj balíček vyskladáš.

Nájdeš v ňom 3 originálne kúsky v hodnote 130 € až 350 €.

Štýlový kúsok do práce, na oslavu s priateľmi či len tak do mesta…

Povedali o prenájme oblečenia

„Určite odporúčam vyskúšať, ja osobne som bola veľmi spokojná. Každá žena chce byť výnimočná a možnosť obliecť si zakaždým iné krásne šaty jej ponúka práve Šumné.“

Lidka Drahošová

„Top služba po všetkých stránkach, je šetrná k prírode, podporuje šikovných lokálnych podnikateľov a ja som sa mohla cítiť skvelo v dizajnovom kúsku, ktorý rovnako ako planétu nezaťaží ani môj šatník.“

Stanka Gabrišová

„Prenájom je skvelá vec. Vieš si vybrať z veľkého množstva kvalitných a udržateľných kúskov bez rizika toho, že oblečenie nevynosíš a tak neriskuješ zbytočne vyhodené peniaze.“

Ivana Kompasová

Najčastejšie otázky

Kde si môžem pozrieť celú ponuku kúskov, ktoré sú v Knižnici oblečenia?
Keďže ide o pilotný model, ponuku oblečenia pripravíme na mieru – teda podľa štýlu a typu záujemkýň, ktoré sa stanú prvými členkami Knižnice oblečenia. V každom prípade, pokiaľ nebudeš s výslednou ponukou spokojná, bez reptania ti vrátime peniažky.

Čo dostanem v predplatenom balíku?
Balík za zvýhodnenú cenu 19 € mesačne bude obsahovať 3 originálne módne kúsky podľa vlastného výberu v zložení: 1 dizajnérsky kúsok a 2 darované kúsky, ktorým sme dali druhú šancu v Knižnici oblečenia, dokopy v hodnote minimálne 130 €. V cene prenájmu je zahrnuté profesionálne ekologické čistenie, žehlenie a balné, aby si si nemusela robiť žiadne starosti – ani o oblečenie a ani o prírodu.

Môžem si oblečenie pred prenájmom vyskúšať osobne?
Samozrejme, oblečenie si v rámci Bratislavy môžeš vyskúšať aj osobne, stačí sa s nami dohodnúť na dátume skúšania, modeloch a veľkostiach.

Čo ak mi príde oblečenie a nesadne mi veľkosť?
Oblečenie nám môžeš vrátiť a pošleme ti inú veľkosť, pokiaľ bude dostupná, alebo si môžeš vybrať iný šumný kúsok. Oblečenie však musí byť nenosené, len vyskúšané.

Ako dlho si oblečenie môžem nechať?
Každý mesiac predplatného môžeš jedenkrát vymeniť 3 kúsky podľa vlastného výberu. Ak nejaký potrebuješ dlhšie, nič sa nedeje, môžeš „swapnúť“ len jeden, dva kúsky alebo všetky tri v danom mesiaci. 

Čo sa ak sa oblečenie poškodí – roztrhá alebo veľmi zašpiní?
Chápeme, že sa v živote dejú aj takéto nehody ale prosím, daj nám o tom vedieť čo najskôr. Našou snahou je, aby sa každý vyrobený kúsok vynosil čo najviac, a preto sa ho pokúsime ešte opraviť či upcyklovať.

Máte aj kamennú predajňu?
Zatiaľ kamennú prevádzku nemáme ale je to náš veľký sen – mať prenajímateľňu, kde sa budeme môcť s našimi šumnými zákazníčkami zoznámiť a stretávať. Ak teda o nejakých pekných priestoroch vieš,určite nám daj vedieť 🙂.

Keď si kúsok pri nosení zamilujem, môžem ho odkúpiť?
Samozrejme! Pokiaľ zistíš, že bez neho nemôžeš žiť a sľúbiš nám, že ho poctivo vynosíš, môžeš si ho odkúpiť. Máme však aj kúsky, ktoré sú od výroby určené len a len na požičiavanie a tie sa odkúpiť dať nebudú.

Aké druhy dopravy využívate?
Snažíme sa znižovať aj našu vlastnú ekologickú stopu a tak ti v rámci Bratislavy môžu oblečenie doniesť kuriéri na bicykli. Mimo Bratislavy používame Zásielkovňu, ktorá sa snaží o čo najefektívnejšiu logistiku. Podľa viacerých štúdií majú práve pre túto skutočnosť online obchody nižšiu uhlíkovú stopu ako nákupy v kamennej prevádzke, kam sa veľa ľudí z rôznych miest vyberie autami. Do čistiarne oblečenie nosíme peši alebo MHD 🙂.

Môžem oblečenie prať doma?
Keďže všetky kúsky po vrátení profesionálne ekologicky čistíme a žehlíme, o pranie sa starať nemusíš. Samozrejme, pokiaľ bude potrebné prenajatý kúsok oprať, smelo do toho. Ku každému kúsku dodáme špeciálne inštrukcie o potrebnej starostlivosti, aby sa nezničili pri praní a mohli slúžiť ešte mnoho nosení.

Šumný tím

Dominika

veľká minimalistka a slowfashionistka

spoluzakladateľka

Evka

odborníčka na zdieľanú ekonomiku

spoluzakladateľka

Betka

bojovníčka proti klimatickej kríze

špecialistka na analýzy a inovácie

Sonka

milovníčka sekáčov a swapov

grafička